پایانه مرزی سرو | مرز سرو | گمرک سرو

سرو یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی ایران است. این شهر در ناحیه شهرستان ارومیه جای دارد و در 55 کیلومتری شهر ارومیه قرار گرفته است و دارای گمرکی به همین نام است. با گسترش فعالیت گمرک ارومیه ، کالاهای صادراتی از گمرک سرو به خارج از کشور صادر شده و تعداد کامیون های خارج شده از مرز به روزانه بیش از 100 دستگاه می رسد.

گمرک سرو در مجاورت گمرک اسن دره ترکیه قرار دارد و غالب کالاهای خروجی از گمرک سرو به کشورهای آسیای میانه ، ترکیه ، گرجستان ، عراق و برخی از کشورهای اروپایی صادر میشود. همچنین گمرک سرو یکی از واحد های گمرکی سه گانه بین کشور ایران و ترکیه می باشد.

سرو بهترین کریدور تجاری و بازرگانی منطقه است که با توجه به نزدیکی به دو شهر بزرگ غرب کشور یعنی تبریز و ارومیه بهترین محل برای انجام معاملات تجاری و همکاری های اقتصادی می باشد.

گمرک سرو به دلیل قرار گرفتن در مرز با کشور ترکیه و داشتن زیرساخت های مناسب در محل گمرکات کشور ترکیه و ایران ، همچنین دسترسی آسان به فرودگاه های تبریز و ارومیه و مرکز دو استان در کنار زیر ساخت های جاده ای مناسب که در حال توسعه نیز هستند از مزایای این گمرک بزرگ استان آذربایجان غربی است.

گمرک سرو در حال حاضر در امور مختلف گمرکی شامل  قضایی ، واردات ، صادرات ، مسافری ، و ترانزیت فعالیت مینماید و همچنین بخش مسافری گمرک سرو به صورت شبانه روزی دایر است و در حال خدمت رسانی میباشد .

در چند سال اخیر گسترش فعالیت های گمرک سرو در مرز مشترک کشورمان با کشور همسایه ترکیه باعث گردیده اکثر کالاهای صادراتی شمال غرب کشور از طریق این گمرک به خارج صادر شود بطوری که سال گذشته تردد ترویست ها از این پایانه مرزی در ایام نوروز با افزایش 45% همراه بود و تعداد کامیونهای خروجی به بیش از 100 کامیون در روز میرسید.

لازم به ذکر است این گمرک چندی پیش پس از سه ماه و نیم تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا در تاریخ 17 خرداد مجددا بازگشایی شد و حدود 70 مسافر در این مرز تردد کرده و 48 کامیون حامل محموله های صادراتی به مرز ترکیه وارد شد.

شرکت حمل و نقل بین المللی ره تاش توس با سابقه چندساله در زمینه ترانزیت کالا آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

 

 

پاسخ بدهید