گمرک دوغارون | مرز دوغارون | مرز افغانستان

گمرک دوغارون یکی از گمرکات مهم و قدیمی کشور است که قدمتی حدود یک‌صد ساله دارد و به عنوان یکی از مراکز مهم در زمینه های صادرات ، واردات ، ترانزیت و مسافری می باشد.

گمرک دوغارون با بیش از 23000 مترمربع مساحت و در زمینی با مساحت تقریبا 200000 متر در سال 1352 ساخته شده است. این گمرک دارای بیش از 3000 متر ساختمان بود . که شامل 3 سالن اداری ، ترانزیت و مسافری می باشد.

این گمرک به عنوان پر رونق ترین گمرک خراسان شناخته می‌شود و در کنار گمرک مشهد به عنوان تنها گمرک مستقل استان خراسان رضوی محسوب میشود. پس از رونق مرزهای شرقی ایران و بازگشایی مرزهای کشورهای آسیای میانه و استقلال گمرک سرخس، لطف آباد و باجگیران واردات ، صادرات و ترانزیت کالا ها در این مسیر نیز گسترش یافت زیرا دوغارون علیرغم محقق شدن این امر باز هم به در حجم بالایی در حال فعالیت است و عمده ترانزیت ها به کشور افغانستان از این مرز انجام می‌شود و این گمرک به عنوان فعال ترین گمرک استان شناخته می‌شود و روزانه صدها کامیون حامل بارهای تجاری ، ترانزیتی و صادراتی در کنار هزاران مسافر و مهاجر در این مرز تردد دارند.

بیشترین حجم کار این کمرگ مربوط به محموله هایی است که از طریق ترانزیت از مبدأ بندرعباس وارد شده است و صاحبان آن‌ها تجار افغانی و پاکستانی یا حتی هندی میباشند. از طرفی گمرک دوغارون، محل عبور 95 درصد کالاهایی است که از کشور امارات به مقصد کشور افغانستان ترانزیت میشوند. از طرفی گمرک دوغارون محل عبور کاهای تجار افغانستانی ، پاکستانی و هندی است که به سمت کشورهای حوزه خلیج فارس در حال حرکت هستند و مقصد اکثر این محموله ها کشور امارات میباشد.

شرکت حمل و نقل بین‌المللی ره تاش توس با بهره گیری از کادری مجرب و با تجربه به عنوان نمایندگان این شرکت در محل گمرک دوغارون آماده ارائه خدمات در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت میباشد.

پاسخ بدهید