ترخیص کالا از گمرک اردبیل | گمرک اردبیل کجاست

اردبیل یکی از استان های غربی کشور است. این استان به دلیل وجود اماکن گردشگری مشهور یکی از استان های پرطرفدار است. این استان در تابستان هوای خنک و مطلوبی دارد و در فصل سرما هوای آن سرد میباشد. این استان از سمت شمال با کشور جمهوری آذربایجان ، از سمت شرق به استان گیلان ، از سمت غرب به استان آذربایجان شرقی و از سمت جنوب با استان زنجان مرز تشکیل داده است.

این استان دارای دو گمرک مهم میباشد که اغلب امور گمرکی مربوط به تجارت و حمل کالا به جمهوری آذربایجان را انجام می دهند.

گمرک اردبیل که در مرکز استان اردبیل یعنی در شهر اردبیل واقع شده است مهم ترین گمرک این استان است.

در گمرک اردبیل امور مربوط به صادرات قطعی ، واردات قطعی ، ورود موقت ، خروج موقت ، کارنه تیر و مسافری انجام میگرد. همچنین گمرک اردبیل واحد قضایی فعال دارد که امور مربوط به این حوزه را انجام میدهد.

گمرک اردبیل با توجه به پتانسیل بالایی که در زمینه ترانزیت و صادرات در کنار موقعیت مناسبی که در کشور دارد (مرز کشور جمهوری آذربایجان) یکی از گمرکاتی است که میتواند به یکی از مهم ترین گمرکات کشور تبدیل شود اما عوامل مختلف باعث شده است تا این گمرک در جایگاه خوبی قرار نداشته باشد. رتبه گمرک اردبیل در کشور 30 میباشد درحالیکه گمرک یزد ، با صادرات تنها محصول خیارشور توانسته 25 رتبه بالاتر از گمرک اردبیل قرار بگیرد.

یکی از مشکلات گمرک اردبیل عدم امکان ترخیص کالا و انجام امور گمرکی به صورت دورکاری است، اما از ظرفی تعیین روند صادرات در بیست دقیقه یکی از نکات ممتاز و مثبت این گمرک است.

به دلیل عدم امکان ترخیص کالا به صورت غیرحضوری نیاز هست که برای ترخیص کالا خود نمایندگانی را در محل گمرک داشته باشید. از طرفی فرآیند ترخیص کالا نیاز به اسناد خرید دارد و فرآیندی زمان بر میباشد این مورد برای ترخیص کالاهایی که باید به سرعت ترخیص شوند چندان جالب نیست.

کارشناسان شرکت حمل و نقل بین المللی ره تاش توس آماده ارائه خدمات ترانزیت و حمل و نقل کالا به کشورهای مختلف از جمله ترکمنستان ، افغانستان ، ازبکستان و… میباشد.

 

گمرک اردبیل
ترخیص کالا از گمرک اردبیل | گمرک اردبیل کجاست

گمرک اردبیل کجاست ؟

گمرک اردبیل در نشانی زیر قرار دارد : 

استان اردبیل – شهرستان اردبیل – بزرگراه شهید دادمان – فرودگاه بین المللی اردبیل

 

پاسخ بدهید