حمل کالا به چین | ترانزیت کالا به چین | حمل محموله به چین | واردات از جمهوری خلق چین | صادرات به چین | ترانزیت محموله به چین | حمل زمینی کالا به چین  | حمل زمینی کالا از چین | ترخیص کالا از چین

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین ، کشوری در آسیای میانه است. این کشور حدود 9.6 میلیون متر مکعب مساحت دارد اما این کشور نه بخاطر مساحت قابل توجه خود بلکه بخاطر جمعیت کثیر 1.4 میلیاردی خود در جهان شناخته شده است. طبق آمارها این کشور پر جمعیت ترین کشور جهان میباشد.

چین کشوری تک حزبی است و از مناطق خودمختار ، 22 استان و چند شهرداری زیر نظر حکومت مرکزی تشکیل شده است.

جمهوری خلق چین با 14 کشور دنیا مرز خاکی دارد ! این کشور از شمال با کشور روسیه ، مغولستان و قزاقستان همسایه است . در جنوب با کشورهای با هند ، نپال ، بوتان ، میانمار ، لائوس و ویتنام هم مرز است ، در شرق این کشور ، کره شمالی قرار گرفته است و از سمت مغرب با کشورهای افغانستان ، قرقیزستان ، پاکستان و تاجیکستان دارای مرز خاکی میباشد.

ترانزیت کالا به چین | حمل محموله به چین | واردات از جمهوری خلق چین | صادرات به چین | ترانزیت محموله به چین | حمل زمینی کالا به چین | ترخیص کالا از چین

زبان رسمی چینی ها ماندارین میباشد و حدود 1.7 میلیارد گوینده ، یکی از مهم ترین زبان های زنده جهان میباشد.

چین یکی از معدود دولت های سوسیالیستی جهان میباشد که به طور آشکارا مدافع کمونیسم است. دولت چین زیر نظر حزب کمونیست چین اداره میشود و شی جین پینگ به عنوان قدرتمندترین فرد جهان ، رهبری مقام عالی و ریاست جمهوری مادام العمر چین را عهده دار است.

چین باستان به عنوان یکی از گهواره های تمدن در دنیا شناخته میشود و بر این اساس این مکان محل ظهور و رشد انسان های نخستین بوده است.

چین سال ها شاهد حکومت گروه های مختلفی بوده است تا نهایتا در قرن بیستم میلادی با انحلال آخرین سلسله حکومتی در این کشور جمهوری خلق چین حاکمیت را در دست گرفت اما پس از آن در سال 1949 میلادی پس از کشمکش های فراوان و درگیری های داخلی و خارجی حزب کمونیست مستقر در چین توانست حکومت را تغییر داده و کشور چین از جمهوری چین به جمهوری خلق چین تغییر وضعیت داد و هم اکنون در حال حکومت میباشد.

پس از مائو ، شیائوپینگ حاکمیت چین را در دست گرفت و به عنوان رهبر مقام عالی چین برای پی ریزی یک اقتصاد مدرن وارد عمل شد و پس از دوران حکومت وی بود که چین به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی در جهان شناخته شد و ساختار یک اقتصاد مدرن صورت گرفت و چین یکی از سریع ترین رشدهای اقتصادی جهان را داشته است.

کشور جمهوری خلق چین هم اکنون بزرگترین صادرکننده جهان و دومین واردکننده جهان میباشد و دومین اقتصاد بزرگ جهان بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. چین بنا بر نظر بسیاری از کارشناسان به عنوان یک ابر قدرت در قاره آسیا شناخته میشود.

رهبر مقام عالی چین قصد اجرای طرح راه ابریشم جدید را دارد. در این طرح سرمایه‌گذاری در زیربناهای اقتصادی بیش از ۶۰ کشور جهان و توسعهٔ دو مسیر تجاری صورت خواهد گرفت. ایران نیز در قسمتی از این طرح حضور خواهد داشت.

جمهوری خلق چین با ۱۷۱ کشور دنیا روابط دیپلماتیک و در ۱۶۲ کشور سفارتخانه دارد. جمهوری چین مشروعیت این حکومت را زیر سؤال برده و گروهی از کشورها نیز جمهوری چین (حکومت تایوان) را حکومت مشروع می‌دانند و از برقراری روابط با جمهوری خلق چین خودداری کرده‌اند.

چین معمولاً به عنوان یک ابرقدرت جدید بالقوه توصیف می‌شود و بسیاری از تحلیلگران معتقدند پیشرفت اقتصادی سریع، توانایی نظامی فزاینده، جمعیت بسیار زیاد و تأثیرگذاری روبه رشد بین‌المللی نشانه‌هایی هستند که از نقش برجستهٔ جهانی این کشور در در قرن بیست‌ویکم حکایت می‌کنند.

اما برخی دیگر هشدار داده‌اند که حباب اقتصادی و عدم توازن جمعیت شناختی ممکن است موجب کاهش یا حتی توقف رشد چین در سال‌های آتی این قرن شود.

گروه دیگری از نویسندگان هم تعریف مفهوم «ابرقدرت» را به چالش کشیده‌اند و معتقدند اقتصاد بزرگ چین نمی‌تواند به تنهایی این کشور را در موقعیت ابرقدرت قرار دهد چرا که این کشور از نفوذ فرهنگی و نظامی ایالات متحده بی‌بهره است.

طبقه متوسط چین (به معنی افرادی که حقوق سالانه ۱۰ تا ۶۰ هزار دلار دارند) در سال ۲۰۱۲ به ۳۰۰ میلیون رسیده‌است. بر اساس یک گزارش تعداد میلیاردرهای چین (ثروت بیش از یک میلیارد دلار آمریکا) از ۱۳۰ نفر در سال ۲۰۰۹ به ۲۵۱ نفر در سال ۲۰۱۲ رسیده و از این نظر چین دومین کشور دنیا از نظر تعداد میلیاردرهاست.

بازار خرده‌فروشی داخلی کشور در همین سال بیش از ۲۰ تریلیون یوان (۳٫۲ تریلیون دلار) ارزش داشته و در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۲ درصد رشد کرده‌است.

بازار کالاهای تجملی نيز در چین به سرعت در حال گسترش است و ۲۷٫۵ درصد سهم جهانی این کالاها را به خود اختصاص داده‌است. رشد اقتصادی کشور همچنین به تورم مصرف‌کننده شدیدی منجر شده و و دولت را وادار به دخالت بیشتر کرده‌است. نابرابری اقتصادی در چین در چند دهه اخیر افزایش داشته و به سطح بسیار بالایی رسیده‌است. در سال ۲۰۱۴ شاخص جینی این کشور به رقم ۵۵ رسیده که بسیار بالاتر از میانگین جهانی است.

با این حال چین با توجه به سیاست هایی که در مسائل خارجی اتخاذ کرده است یکی از هم پیمانان ایران شناخته میشود و این دو کشور در مسائل مختلف حافظ منافع یکدیگرند. همچنین در جدیدترین اتفاقات صورت گرفته پیرامون روابط این دو کشور مسئله ورود به قراردادهای همکاری طولانی مدت مطرح شده است.

ترانزیت کالا به چین | حمل محموله به چین | واردات از جمهوری خلق چین | صادرات به چین | ترانزیت محموله به چین | حمل زمینی کالا به چین  | حمل زمینی کالا از چین | ترخیص کالا از چین

به همین دلیل تجار ایرانی و چینی در مسائل اقتصادی نیز روابط گرم و صمیمانه ای دارند و بخش زیادی از واردات کالایی که به ایران وارد میشود از چین آمده است و تجار ایرانی زیادی در این کشور مشغول فعالیت هستند.

حجم بالای مبادلات دو کشور باعث شده است که مسئله ترانزیت بین دو کشور نیز موضوع مهم و قابل توجهی باشد. حمل و نقل به کشور چین از طریق آب های آزاد صورت میگیرد اما با طرح های جدید این کشور در زمینه حمل زمینی کالا به زودی شاهد حمل کالا از طریق مسیر های زمینی خواهیم بود.

شرکت حمل و نقل بین المللی ره تاش توس به عنوان یکی از اعضای انجمن شرکت های حمل و نقل بین المللی آماده ارائه خدمات در زمینه حمل کالا به چین ، ترانزیت کالا به چین ، حمل محموله به چین ، واردات از جمهوری خلق چین ، صادرات به چین ، ترانزیت محموله به چین ، حمل زمینی کالا به چین ، حمل دریایی کالا به چین ، حمل دریایی کالا از چین ، حمل زمینی کالا از چین و ترخیص کالا از چین آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز میباشد.

 

پاسخ بدهید