ترانزیت به جمهوری آذربایجان | حمل کالا به جمهوری آذربایجان | صادرات کالا به جمهوری آذربایجان | ارسال کالا به جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری واقع در جنوب شرقی اروپا و حاشیه دریای خزر است. پایتخت این کشور شهر باکو است و زبان رسمی مردم این کشور ترکی آذربایجانی می باشد. کشورهای ایران، ارمنستان، ترکیه و گرجستان همسایه می باشد و از شمال نیز مرز وسیعی با کشور روسیه دارد. همچنین آذربایجان با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان از طریق دریای خزر مرز ابی دارد.

کشور آذربایجان در جنوب رشته کوه های قفقاز و شمال رودخانه ارس و در کنار دریای خزر واقع شده است.

کشور آذربایجان دارای آب و هوای خشک و کوهستانی و در برخی مناطق از جمله نواحی جنوب شرقی آب و هوایی مرطوب و ملایم تری دارد.

کشور آذربایجان از زمان استقلال این کشور به شدت افزایش پیدا کرد و در این زمان روابط بسیار گرم و مناسبی با کشور ایران برقرار کرد. آذربایجان کنسول گری اش را در شهر تبریز افتتاح کرده و رئیس جمهور این کشور سالانه به منظور افزایش ارتباطات در زمینه های مختلف به ایران سفر می کند و با تجار ایرانی دیدار می کند.

آذربایجان با در اختیار داشتن ذخایر نفت و گاز غنی و ارزشمند خود توانسته پیشرفت های خوبی در زمینه های اقتصادی داشته باشد.

اسلام دین اصلی آذربایجان است و حدود 99 درصد مردم این کشور مسلمان هستند و حدود 85 درصد از مسلمانان کشور آذربایجان شیعه هستند. زبان رسمی مردم این کشور ترکی است اما سخن گفتن به زبان روسی نیز در میان مردم این کشور نیز رایج است.

فرهنگ آذربایجان تحت تاثیر میراث ایرانی است اما به دلیل موقعیت سابق این کشور به عنوان مستعمره کشور روسیه توسعه یافته و امروزه شاهد تاثیرات غربی از جمله فرهنگ های جهانی سازی و مصرف گرایی هستیم.

کشور آذربایجان با وجود مساحت کمی که دارد دارای شهرهای بسیار زیبا و پرطرفدار است که باکو پایتخت این کشور از مهمترین آنها است.

کشور آذربایجان به دلیل قرارگرفتن بین دو کشور ایران و روسیه و با توجه به روابط خوبی که با ایران دارد به عنوان مسیر ترانزیتی ایران – روسیه به شمار میرود و سالانه تعداد زیادی محموله از ایران به مقصد روسیه از این کشور عبور می کند.

همچنین ایران و آذربایجان به دلیل روابط خوبی که با یکدیگر دارند ، مناسبات سیاسی و اقتصادی بسیار خوبی با یکدیگر دارند و تجار دو کشور دائما در حال تجارت و مراوده با یکدیگر می باشند و به همین دلیل محمولات زیادی از مبدا ایران به آذربایجان و یا از مبدا آذربایجان به مقصد ایران در حال جا به جایی هستند و ترانزیت کالا در این مسیر رونق خوبی دارد.

شرکت حمل و نقل بین المللی ره تاش توس با بکارگیری از نمایندگان متخصص خود آماده ارائه خدمات با سرعت و کیفیت بالا در زمینه ترانزیت کالا به جمهوری آذربایجان ، ارسال کالا به جمهوری آذربایجان ، صادرات کالا به جمهوری آذربایجان ، واردات از جمهوری آذربایجان ، حمل کالا به جمهوری آذربایجان و… به مشتریان عزیز میباشد.

 

پاسخ بدهید