ترانزیت به ترکمنستان | حمل کالا به ترکمنستان | حمل بار به ترکمنستان | صادرات به ترکمنستان

ترکمنستان کشوری در آسیای میانه است و نام آن از زبان فارسی گرفته شده است و به معنی سرزمین ترکمن هاست.

کشور ترکمنستان دارای مساحت 491.210 کیلومتر مربع است و پنجاه و ‍‍دومین کشور بزرگ جهان محسوب می‌شود این کشور کمی از اسپانیا کوچکتر است. در حدود 80 درصد از این کشور توسط صحرای قره قوم پوشیده شده است. این کشور در بین عرض‌های جغرافیایی 35 و 43 درجه شمالی قرار دارد و همینطور در 52 و 67 درجه شرقی نیز واقع شده است.

ترکمنستان از جنوب با افغانستان ، از جنوب غربی با ایران ، از شمال شرقی با ازبکستان ، از شمال غربی با قزاقستان و از غرب با دریای خزر هم‌مرز است .

ترانزیت به ترکمنستان | حمل کالا به ترکمنستان | حمل بار به ترکمنستان | صادرات به ترکمنستان

ترکمنستان دارای آب و هوای بیابانی نیمه گرمسیری بوده و عمدتاً خشک است، فصل زمستان در این کشور معتدل و خشک است، بیشترین بارندگی در ماه‌های ژانویه صورت می‌گیرد . این کشور از سمت جنوب با ایران همسایه است، از سمت شمال نیز با ترکمنستان مرز مشترک دارد.

جمعیت ترکمنستان بر اساس آمارهای سال 2007 میلادی پنج میلیون و 97 هزار و 28 نفر است . میانگین سنی زنان 3/22 و مردان 7/21 سال است .

ترکمنستان در فهرست چهار کشور بزرگ تولیدکننده گاز طبیعی و چهار کشور تولیدکننده نفت در شوروی سابق قرار دارد. ذخائر اثبات شده نفت و گاز این کشور ۲۰۰۰ میلیارد متر مکعب گاز مقام چهاردهم جهان و ۵۴۶ میلیون بشکه نفت است.

بیشتر ذخایر نفتی کشور در غرب ترکمنستان از جمله در پهنه دریای خزر متمرکز شده‌است. ذخایر گاز طبیعی تقریباً در سراسر خاک کشور پراکنده‌است. رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۰۷ براساس آمار صندوق بین‌المللی پول حدود ۱۱٫۵% بوده‌است که آن را جزو کشورهای دارای رشد اقتصادی بالا می‌سازد.

شغل بیش تر مردم ترکمنستان کشاورزی و دام پروری است. این کشور از نظر تولید پنبه در جهان معروف است. قالی بافی از صنایع دستی مهم ترکمنستان است ، کتان دیگر محصول مهم کشور ترکمنستان است که بیش از نیمی از زمین‌های کشاورزی این کشور را در بر می‌گیرد و از نظر تولید کتان دهمین کشور جهان است . البته کاهش محصول در سال‌های اخیر سبب کاهش 50 درصدی صادرات کتان از این کشور شده است .

ترانزیت به ترکمنستان | حمل کالا به ترکمنستان | حمل بار به ترکمنستان | صادرات به ترکمنستان

ترکمنستان اقتصادی رو به رشد دارد و با توجه به منابع سرشار نفت و گاز و پنبه از طریق سرمایه‌گذاری مشترک صنایع پایین دست را گسترش داده‌است و جزو معدود کشورهایی است که فراورده‌های نفتی صادر می‌کند؛ و با فراوری محصول پنبه و با اتکا به نیروی کار خود صنایع فعال نساجی پیشرفته‌ای دارد که از بازار فروش بالایی در سطح جهان برخوردار می‌باشد و با فروش سالانه مقدار زیادی گاز به کشورهایی چون اوکراین و روسیه و چند کشور دیگر از جمله ایران، اقدام به کسب درآمدهای سرشار می‌کند.

از آنجا که ترکمنستان یک کشور محاط در خشکی است، برای ترانزیت کالا از خاک کشورهای همسایه استفاده می‌کند. خط آهن ترکمنستان به شهر سرخس (در شمال شرقی ایران) متصل است و از آنجا تا بندرعباس امتداد دارد. پنبه، پارچه‌های نخی، پوست، قالی و نفت از جمله کالاهایی اند که این کشور به کشورهای دیگر جهان صادر می‌کند.

شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان محسوب می‌شود و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر دارای مساجد زیبا، فضای سبز بسیار وسیع و همینطور فضای تاریخی بی نظیری است. این شهر از دید مردم کشور ترکمنستان بسیار مقدس است. این شهر فاصله چندانی با مرزهای ایران ندارد از همین رو مقصد بسیاری از مسافران ایرانی میباشد.

کشور ترکمنستان یکی از 5 صادرکننده بزرگ گاز در جهان است و منابع غنی در این زمینه دارد اما محدودیت این کشور در فروش گاز بین سال‌های 1998 تا 2004 باعث شد تا تولید ناخالص این کشور افزایش یافته و بعد از آن ترکمنستان به عنوان یک کشور صادرکننده در برخی زمینه‌ها معرفی شود،‌ از طرفی با توجه به اینکه بخشی از نیازهای این کشور از طریق واردات تأمین می‌شود، ترکمنستان مقصد جذابی برای سرمایه‌گذاری تجار است و تاجران زیادی در این کشور مشغول فعالیت هستند.

ترانزیت به ترکمنستان | حمل کالا به ترکمنستان | حمل بار به ترکمنستان | صادرات به ترکمنستان

ترکمنستان همانطور که بالاتر اشاره شد، از جنوب با کشور ایران همسایه است و ایران محل اتصال ترکمنستان به اقیانوس هاست و به همین دلیل اغلب کالاهای وارداتی و صادراتی به این کشور از طریق مسیرهای ترانزیتی ایران صورت میگیرد و در‌واقع ایران مسیر ترانزیت به کشور ترکمنستان است و از طرفی به دلیل روابط مناسب این دو کشور ایران و ترکمنستان داد و ستدهای تجاری زیادی دارند ، از این رو مسیر ریلی از سرخس به کشور ترکمنستان کشیده شد تا تعاملات این دو کشور بیش از پیش شود.

شرکت حمل و نقل بین‌المللی ره تاش توس به عنوان یکی از اعضای رسمی و اصلی انجمن شرکت های حمل و نقل بین‌المللی ایران با سابقه درخشان و چندین ساله در زمینه ترانزیت کالا به کشور ترکمنستان و همچنین ارتباط با تجار بزرگ ترکمن آماده خدمت رسانی است.

برای امور حمل کالا از ایران به ترکمنستان ، ترانزیت کالا از ایران به ترکمنستان ، حمل بار از ایران به ترکمنستان ، صادرات به ترکمنستان ، حمل بار به ترکمنستان ، حمل محموله به ترکمنستان ، ترانزیت کالا به ترکمنستان ، حمل کالا به ترکمنستان ، ترانزیت به ترکمنستان ، حمل محموله به عشق آباد ، حمل بار به عشق آباد ، ترانزیت کالا به عشق آباد ، ترانزیت به عشق آباد ، حمل محموله به چهارجوی ، ترانزیت به چهارجوی و ترانزیت به چهارجوی را به شرکت های با سابقه در این زمینه بسپارید. شرکت حمل و نقل بین المللی ره تاش توس در زمینه ترانزیت کالا به ترکمنستان یکی از بهترین شرکت های حمل و نقل در مشهد میباشد.

پاسخ بدهید