سازمان فیاتا | جلسات فیاتا | FIATA | سازمان FIATA

سه ماه آخر سال با جلسات متعدد فیاتا گذشت ، بحث کرونا در تعدد این جلسات بی تاثیر نبود اما در گردهمایی چهار منطقه در ماه اکتبر بیشتر بروی مسائل موثر در مورد حمل و نقل کالا بحث و گفتگو شد.

دو موسسه مهم باربری هوایی و موسسه حمل چند منظوره به دلیل بحران های ناشی از کوئید 19 بجای برگزاری جلسه در محل کنگره فیاتا ، دو جلسه مهم به صورت مجازی برگزار کردند و به صحبت پیرامون مسائل پیشرفت های جدید در این حوزه و مسائل مربوط به صنعت پرداختند.

همه نگاه ها به برگزیت ( خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا )

کشورهای عضو فیاتا در اروپا در جلسه برگزار شده در ماه اکتبر در رابطه با مباحث مربوط به برگزیت و تاثیرات آن بر تجارت و اختلالات ایجاد توسط آن در زمینه حملو نقل به گفتگو پرداختند.

تجارت و حمل و نقل در آسیا و اقیانوسیه

مجمع منطقه آسیا و اقیانوسیه نیز در ماه اکتبر نشستی برگزار کردند و در آن نشست از سخنان عضو کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه استقبال خوبی کردند . ازهر جیمورزینا در این نشست در رابطه با تاثیر ویروس کوئید 19 در تجارت و ارتباطات منطقه در زمینه حمل و نقل سخنان قابل توجه ای مطرح کرد.

سازمان فیاتا | جلسات فیاتا | FIATA | سازمان FIATA

کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه به خوبی توانسته نیازهای مهم و اساسی مختصصان را برای حل این مسئله شناسایی کند. از جمله این نیازها میتوان به تسریع دیجیتال سازی و اتصال هوشمند در شبکه ارتباطی محلی اشاره کرد.

سایر مباحث مطرح شده در جلسه برگزار شده فیاتا در این منطقه به موضوعاتی مانند تاثیر اتفاقات پیش آمده در صنعت حمل و نقل هوایی استرالیا ، تاثیر نهایی قانون FMC بر دموراژ و بازداشت برخی از اعضای فیاتا اشاره داشته است.

بر معاهده صلح آبراهام تمرکز کنید

اعضای سازمان فیاتا در آفریقا و خاورمیانه نیز در ماه اکتبر دیداری با یکدیگر داشتند و در آن جلسه با ارائه طرح پیمان صلح آبراهام ، زمینه ساز طرح های جدیدی برای روابط تجاری اسرائیل و امارات متحده عربی شدند.

این تفاهم نامه یا صلح نامه را نمایندگان دو کشور ارائه کردند. همچنین در AFTA یک بازار آفریقایی متشکل از 55 کشور است و در زمینه تجارت کالا و خدمات فعالیت میکند محتوای نسبتا مطلوب و قابل توجه ای ارائه داد.

همچنین در این جلسات گزارشی از بانک جهانی مطرح شد که طبق آن در صورت اجرای معاهده تجارت آزاد آسه‌آن یا AFTA حدود 30 میلیون نفر از فقر شدید خارج شده و درآمد 68 میلیون نفر از افرادیکه حقوق 5 دلاری دارند ، افزایش می یابد.

دموراژ و مسائل مربوط به کالاهای رها شده در قاره آمریکا

در همین حین در قاره آمریکا ، اعضا در مورد رفع مشکلات مربوط به دموراژ و کالاهای رها شده گفتگو کردند و همچنین اختلالات بازارهای کالا ، مسیرهای جدید انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی و برنامه های حمل و نقلی آنها در آینده دیگر موضوعات بحث آن ها بود.

توزیع واکسن و زنجیره تامین آن

با حضور بیش از 60 شرکت کننده ، جلسه موسسه حمل و نقل هوایی (AFI) برگزار شد. این نشست که در تاریخ 27 اکتبر برگزار میشود فرصتی بود که دکتر استفان گرابر ، مدیر کل فیاتا یک سری تغییرات در مسیر تنظیم مجدد برنامه راهبردی FIATA ارائه دهد و سمت و سوی جدید سازمان را مشخص کند.

علاوه بر آن فیاتا از حضور مهمان و سخنران ویژه نشست اخیر ابراز خرسندی کرد. پروفسور واتر دولف ، استاد دانشگاه آنتورپ در این جلسه سخنانی در رابطه با بحث های به وجود آمده پیرامون توزیع واکسن کوئید 19 و پیامدهای آن برای زنجیره تامین مطرح کرد.

  • واکسن کدامیک از کمپانی های مطرح شده موثرتر است ؟
  • محل های تولید آن ها کجاست ؟
  • آیا سناریو خودکفایی در این زمینه محتمل است ؟

این ها بخشی از سوالاتی بود که در این جلسه توسط حاضرین از پروفسور پرسیده شد.

سالی شلوغ برای صنایع چند کاره

موسسه بین المللی MTI در 5 نوامبر جلسه ای برگزار کرد ، این جلسه که به منظور تجدید اتحاد 50 شرکت در زمینه های مختلف از جمله راه آهن ، جاده ، تدارکات و حمل و نقل دریایی زیر مجموعه آنها برگزار شده بود در مورد پیشرفت ها و بروزرسانی هایی که در آینده اتفاق خواهد افتاد ، صحبت هایی مطرح شد.

امسال سالی شلوغ برای MTI بود زیرا آن ها امسال درگیر موضوعات مختلف اعم از تقویت سازمان ، مسائل مربوط به بازداشت افراد سازمان ، دیجیتالی شدن و راه اندازی مجدد گروه های جاده ای و ریلی بودند.

پاسخ بدهید