جعبه یا سازه بزرگ فولادی است که طول آن تقریبا دو برابر یک کانتینر 20 فوت میباشد. عرض آن نیز مقداری از یک کانتینر 20 فوتی بزرگتر است و عرض آن 2.5 متر است.

کانتینرهای 40 فوت ارتفاعی به اندازه ارتفاع کانتینرهای 20 فوت دارند. پس از یکپارچه سازی در وسیله حمل کالاها شاهد استفاده از این کانتینرها در حمل دریایی و حمل و نقل زمینی هستیم.

این کانتینرها به دلیل حجم بزرگ تری که نسبت به کانتینرهای 20 فوت دارند ، از فضای بیشتری نیز برخوردارند. از طرفی به دلیل اینکه امکان حمل کالاها به صورت یکپارچه رو می دهند از محبوبیت قابل توجهی برخوردارند.

درباره کانتینر 40 فوت چه میدانید

این کانتینرها به دلیل جنس مناسبی که دارند توانایی حمل کالا در مسیرهای زمینی و همچنین دریایی را دارند و با توجه به جنس سختی که دارد پس از بازنشستگی هم در انبارها مورد استفاده قرار می گیرند.

ابعاد مناسب ، امنیت بالا و عدم نفوذ آب و گرد و غبار از مزایای این کانتینرهاست. کانتینرهای 40 فوت در بعضی از موارد به عنوان محل انبار کالا یا سکونت نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

کانتینرها 40 فوت توانایی حمل کالا تا حدود 27 تن را دارد و خود این کانتینرها نیز حدود 4 تن وزن دارد.

در هر هشت گوشه کانتینر 40 فوت قسمت هایی برای اتصال قلاب جرثقیل در هنگام بارگیری و بستن کانتینر بروی کف تریلی تعبیه شده است که به راحتی از این نواحی می توان کانتینر را جابجا و یا در هنگام حمل مهار نمود.بدنه کانتینر 40 فوت از ورق آهنی فرمدار سنگین می باشد که بخوبی از کالاهای داخل آن در برابر ضربه و آب و حتی سرقت جلوگیری می کند.

به طور کلی وزن بار توسط سازمان استانداردسازی حمل و نقل دریایی تعریف شده و دلیل آن کنترل حمل و نقل سیستم های باربری جهانی است که برای کانتینرهای ارتفاع بلند حدود 30 تن و استاندارد 27 تن است. البته این محموله ها بسته به سال ساخت و توان کانتینر متغیر است و قرارگیری بارها در داخل کانتینر باید به نحوی باشد که مرکز ثقل کانتینر دچار تغییر و اختلال نشود.

برای مشاهده هزینه دموراژ کانتینرها به صفحه محاسبه هزینه دموراژ مراجعه کنید.

پاسخ بدهید