گذرگاه پیشین یا مرز پیشین بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و پاکستان به عنوان سومین گذرگاه مرزی استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

پایانه مرزی پیشین سومین گذرگاه رسمی مرزی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مقامات پاکستانی به بهره‌برداری رسید.

محمد اسلامی در مراسم افتتاح پایانه مرزی پیشین افزود: در بحث توسعه روابط و تبادلات با کشور دوست و همسایه پاکستان چند گام اساسی را با همکاری وزارت امور خارجه دنبال کردیم که نخستین آن این بود که ما بعد از سال‌ها که فقط یک مرز رسمی داشتیم با عنایت همه مدیران توانستیم مرز دوم رسمی ریمدان را پارسال افتتاح کنیم و امسال هم شاهد افتتاح سومین مرز رسمی با این کشور هستیم.

وی افزود: از این به بعد تبادلات مرزی و رفت و آمدهای تجاری با کشور پاکستان به طور کلی متحول خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اضافه کردن ۲ پایانه رسمی برای تبادلات تجاری و همچنین ۶ بازارچه رسمی کمک می‌کند که ما به سمت یک کار تجاری خوب حرکت کنیم.

در این مراسم شهرام آدم‌نژاد معاون حمل‌ و نقل، داریوش امانی تهرانی رییس سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان وزارتخانه‌های صمت و امور خارجه، ریاست گمرکات جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی پاکستان در ایران و مقامات و مسوولان محلی حضور داشتند.

لازم به ذکر گذرگاه مرزی پیشین حدود 530 کیلومتر با مرکز استان سیستان و بلوچستان یعنی شهر زاهدان فاصله دارد.

پاسخ بدهید